1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

وزير علوم، تحقيقات و فناوري در بازديد از شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: تلاش مي‌كنم تا با كمك رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان و به منظور حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان مستقر در پارك‌هاي علم و فناوري كشور، كاهش واردات نمونه‌هاي خارجي محصولات دانش بنيان را پيگيري كنم.

به گزارش روابط عمومي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، دكتر منصور غلامي در پاسخ به اين سوال كه آيا توافقي با دولت براي جلوگيري يا كاهش واردات نمونه‌هاي مشابه خارجي محصولات دانش‌بنيان كشورمان در راستاي حمايت از شركت‌هاي نوپا شده است يا خير؟، گفت: شايد هنوز به آن صورت اين كار انجام نشده و بنده در مدت كمي كه در مسئوليت وزارت علوم قرار گرفتم فرصت آن را پيدا نكردم اما بدون شك اين موضوع را در هماهنگي با ساير وزارتخانه‌ها، پيگيري مي‌كنم.

وي با اشاره به بازديد خود از چند شركت دانش‌بنيان مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان افزود: اين شركت‌هاي نوپا نيز خواهان هماهنگي با ساير وزارتخانه‌ها براي ادامه كار خود و جلوگيري از تضعيف كارشان بودند كه قول مساعد به آن‌ها دادم، تا اين موضوع را با كمك رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان پيگيري كنم.

غلامي با تاكيد بر اينكه پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد، جايگاه خود را در كشور پيدا كرده‌اند، گفت: اين مراكز در حال توسعه و تقويت هستند و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان از نمونه‌هاي موفق است.

وي با بيان اينكه دولت حمايت‌هاي خود از شركت‌هاي دانش‌بنيان را در زمينه‌هاي مختلف آغاز كرده است، اضافه كرد: اين حمايت‌ها در قالب صندوق نوآوري و شكوفايي، ضوابط و مقررات شركت‌هاي دانش‌بنيان و حمايت‌هاي مالي از مراكز رشد و شركت‌هاي نوپا در حال انجام است.

شما دسترسی لازم برای ارسال نظر ندارید. لطفا در سایت عضو شوید

اخبار پارس طرح

پروژه ها